Mutlu Yıllar

Bir senenin daha sonuna geldik; birçoğunuz gibi 2011 yılının nasıl geçtiğini anlayamayanlardanım. Bir tarafta Türkiye’de ve dünyada sürekli değişen gündem, bir yanda ise gündemi takip etmeye çalışan bizler. Yeni yılın ilk buluşmasında 2012’ye keyifle “hoşgeldin” diyoruz! Yeni sene hepimize sağlık, mutluluk ve huzur getirsin !


“Havalı Markalar” (Cool Brands) Listesi

En değerli markalar, şirketler listeleri dünyada elden ele geze dursun, İngiltere’nin en havalı markalarını seçen “Cool Brands” listesinin elde ettiği popülariteye ulaşabilmek pek kolay olmuyor (daha detaylı bilgi almak isteyenler www.CoolBrands.uk.com adresine başvurabilirler). 2001’den beri hazırlanan ve  onuncu yılını kutlayan Cool Brands listesinin 2011 değerlendirmesinde ilk yirmiye giren markalar kadar yanıtı merak edilen bir başka soru ise “en havalı markanın” kim olacağı idi. Son 5 yılın dördünde olduğu gibi bu sene de listenin en tepesinde İngiliz otomotiv markası Aston Martin yer aldı. Aston Martin’in özellikle Apple, Blackberry, Google gibi yeni ekonominin, teknolojinin popüler markalarının önünde yer alması kuşkusuz derinlemesine araştırmaya değecek bir sonuç; hele ki ilk on marka arasında beş teknoloji markasının girdiği düşünüldüğünde,!


2011 Yılının “En Havalı” 20 Markası

 1. Aston Martin Otomotiv
 2. Apple Teknoloji
 3. Harley Davidson Otomotiv
 4. Rolex Moda/Tüketim
 5. Bang&Olufsen Teknoloji
 6. BlackBerry Teknoloji
 7. Google Teknoloji
 8. Ferrari Otomotiv
 9. Nike Spor/Tüketim
 10. YouTube Teknoloji
 11. Alexander McQueen Moda/Tasarım
 12. Dom Perignon İçecek/Tüketim
 13. PlayStation Oyuncak/Tüketim
 14. Ray-Ban Moda/Tüketim
 15. Chanel Moda/Tasarım
 16. Nintendo Oyuncak/Tüketim
 17. Vivienne Westwood Moda/Tasarım
 18. Agent Provocateur Moda/Tüketim
 19. Tate Modern Müze/Sanat ve Eğlence
 20. Maserati Otomotiv


Diğer Havalı Markalar….

İlk yirmi marka arasına giremese de, kendi alanlarında en havalı marka olarak seçilen birçok tanıdık markaya listelerde rastlamak mümkün. Bira kategorisinde Guiness, alkollü içeceklerde Jack Daniel’s, ayakkabıda Jimmy Choo, finansal hizmetlerde American Express, restoran kategorisinde ise3  Michelin yıldızlı Fat Duck ön plana çıkan markalar olmuş. Listeye devam ettiğimizde en havalı dergi olarak Vogue, TV istasyonu olarak Sky ve iletişim alanında ise Skype’nin isimlerine rastlıyoruz ; en havalı perakende markası olarak Selfridge’s ve parfüm markası olarak Jean Paul Gaultier isimler ön plana çıkıyor.

No Comments

Post A Comment